..:: هـزار اسم قلم خورده - مهدی فرجی::..
سروده ها و گزارش فعالیت ها
نویسنده: مهدی فرجی - تهران - ۱۳۸٢/۳/٢٠
با توجه به پيشنهادهای دوستانی چون:سيامک٬ ابراهيم اسماعيلی٬ مير افضلی و.... غزل قبلی را اصلاح کرده ام که به موقع در مجموعه آينده ام خواهيد ديد. به پیشنهاد دوستان برای جلوگیری از خدای نکرده..... یک مصرع به شکل مجازی تغییر کرده یا یک بیت در همه شعرهایی که در وبلاگ می زنم حذف شده تا دراین آشفته بازار جامعه امروز چیزی برای اثبات حقانیتم داشته باشم با عرض معذرت از همه مخاطبین (که حتما به من حق میدهند).
ابراهیم اسماعیلی هم وبلاگ جالبی داردکه مطالبش حتی برای من تازگی دارد که فکر می کردم تمام غزلهای خوب این چند ساله را شنیده ام.غزل معاصر فرهاد هم که جای خود دارد وبه نظر من متنوع تر هم شده.
غزل امروزم شايد کمی کهن به نظر برسد ولی شرح حال اينروز های ماست:

هر قدر هم ساکت نشستن مشکلت باشد
حرف دلت تاميتوانی دردلت باشد

يک عمر در گفتن دويدی ٬ کوله بارت کو؟
اين سهم خيلی کم نبايد حاصلت باشد

حالا که اينقدر از تلاطم خسته ای برگرد
اما اگر خاکی بخواهد ساحلت باشد!

تا وقت مردن روی خوشبختی نمی بینی
تا درد و رنج آغشته با آب و گلت باشد

احساس غربت میکنی وقتیکه شوقی نیست
حتی اگر یک عمر جایی منزلت باشد

اصلا بگو کی در ازای شعر نان داده؟
یاخنده ای ٬ حرفی ...که شاید قابلت باشد

از گفتنی ها با تو گفتم بعد از این بگذار
دست خود دیوانه ات(یا عاقلت)باشد
¤
امروز و فردا میکنی؟ امروز یا فردا
یکدفعه دیدی وقت مهر باطلت باشد

بر شانه هایت باز دنبال چه میگردی؟
انگیزه پرواز باید در دلت باشد


مهدی فرجی -  تهران
مهدی فرجی متولد نهم بهمن 1358 از سال 75 برای اولین بار آثارش به طور جدی در مطبوعات منتشر شدند. وی نخستین کتاب خود را در سال 79 روانه بازار نشر کرد و در همان سال در کنگره شعر و قصه جوان کشور در هرمزگان برگزیده شد. کتاب ها هزار اسم قلم خورده / نشر مرنجاب / 79 و چشم های تو باران / انتشارات مرسل / 81 روسری باد را تکان می داد / انتشارات مرسل / 82 ای تو راز روزهای انتظار / نشر صبح روشن / 82 زیر چتر تو باران می آید / انتشارات شانی / 86 شب بی شعر / نشر تکا / 86 میخانه بی خواب / انتشارات فصل پنجم / 87 منم که می گذری /فصل پنجم/91 __________ مقام اول دومین و سومین جشنواره بین المللی شعر فجر کشور (سیمرغ بلورین) در سال های 86 و 87 __________ این وبگاه، تنها وبلاگ موجود،ویژه سروده ها، گزارش و یادداشت های ادبی مهدی فرجی است. وی هیچ وبلاگ دیگری ندارد و هرگونه مورد مشابه، تنها، برنمود شباهت اسمی است. مهدی فرجی در فیسبوک: www.facebook.com/mfaraji راه ارتباط با من :farajipoem@yahoo.com
کدهای اضافی کاربر :