..:: هـزار اسم قلم خورده - مهدی فرجی::..
سروده ها و گزارش فعالیت ها
 
نویسنده: مهدی فرجی - تهران - ۱۳۸٢/۸/۳

سلام

پيش از هر چيز بايد عرض کنم که برای من آنچه اهميت دارد نظرات قيمتی شماست که باآن عيار خودم وشعرم را محک ميزنم اين را بی تعارف ميگويم واينکه دوستان نزديک من ميدانند که شعر من همه زندگی من است وسالهاست اين مسير را انتخاب کرده ام و تنها دلخوشيم خواننده های خوبی مثل شماست که در اين وبلاگ يا از طريق کتاب يا به هر شکلی با شعرهايم طرفيد.

آنچه شعر به من داده دنيای وسيعی است که در آن همه را دوست دارم و به همه خوبيهای دنيا احترام ميگذارم ودراين مسير سعی ميکنم از انها که به هر شکلی مرا به ورطه نقد ميکشند ناراحت نشوم خصوصاً آنها که بزرگتر منند وميدانم جز صلاح مرا در نظر ندارند.

اين را برای اين گفتم که بدانيد آنچه در وبلاگها ی ديگر در مورد من گفته می آيد ،جز نظرات خيرخواهانه دوستان نيست وگرنه من که نمره ام را از دست مردم گرفته ام وبه آن ميبالم.

  اما يک وبلاگ تازه تاسيس:

baloute_abi   اسم خانه شاعرانه علی داوودی عزيزاست که از پيشکسوتان غزل جوان کشور به حساب می ايد.علی داوودی آدم ساده وبی ادعايی است که تا بحال بجز دو سه مورد در هيچ کنگره وجشنواره ای پانگذاشته.اودر همان دو مورد در جشنواره های «مهر مهربان وزيزآسمان الوند» جزء نفرات اول بوده.علی آدم شاعری است.نقاشی خوانده وگرافيست قابلی به حساب ميآيد شايد خيليها غزل اورا با مطلع:

بايد که لهجهء کهنم را عوض کنم             اين حرف مانده در دهنم را عوض کنم

شنيده باشيد.نميدانم هنوز شعری زده يا نه،ولی به امتحانش می ارزد.

فعلا این غزل پيشکش به شما . باشد که نظراتتان را بامن در ميان بگذاريد:

 

توميخوری غم وغم ميخورند باغچه ها

از اين حياط قلم ميخورند باغچه ها

تو«قمصر»ی،رختت جشنوارهءگلهاست

به دامن تو قسم ميخورند باغچه ها

توعاشق گلی از هرچه زرد بيزاری

فقط به عشق تو سم ميخورند باغچه ها

تو اشتهای دل انگيز ريشه ها هستی

که بی توباران کم ميخورند باغچه ها

توناظمی بنشين نظم را تماشا کن

نبند پلک، به هم ميخورند باغ چه ها

مثلثند ولی با تو بُعد  ميگيرند

وبيشتر به هرم ميخورند باغچه ها

تو ميخوری غم وغم ميخورند باغچه ها

ازاين حياط قلم ميخورند باغچه ها

مهدی فرجی

مهدی فرجی -  تهران
مهدی فرجی متولد نهم بهمن 1358 از سال 75 برای اولین بار آثارش به طور جدی در مطبوعات منتشر شدند. وی نخستین کتاب خود را در سال 79 روانه بازار نشر کرد و در همان سال در کنگره شعر و قصه جوان کشور در هرمزگان برگزیده شد. کتاب ها هزار اسم قلم خورده / نشر مرنجاب / 79 و چشم های تو باران / انتشارات مرسل / 81 روسری باد را تکان می داد / انتشارات مرسل / 82 ای تو راز روزهای انتظار / نشر صبح روشن / 82 زیر چتر تو باران می آید / انتشارات شانی / 86 شب بی شعر / نشر تکا / 86 میخانه بی خواب / انتشارات فصل پنجم / 87 منم که می گذری /فصل پنجم/91 __________ مقام اول دومین و سومین جشنواره بین المللی شعر فجر کشور (سیمرغ بلورین) در سال های 86 و 87 __________ این وبگاه، تنها وبلاگ موجود،ویژه سروده ها، گزارش و یادداشت های ادبی مهدی فرجی است. وی هیچ وبلاگ دیگری ندارد و هرگونه مورد مشابه، تنها، برنمود شباهت اسمی است. مهدی فرجی در فیسبوک: www.facebook.com/mfaraji راه ارتباط با من :farajipoem@yahoo.com
کدهای اضافی کاربر :