..:: هـزار اسم قلم خورده - مهدی فرجی::..
سروده ها و گزارش فعالیت ها
نویسنده: مهدی فرجی - تهران - ۱۳٩٠/٦/۱٤

دوباره سلام

در این وانفسا که بیست و چهار ساعت را برای رسیدن به کارهایم کم می آورم و میخواهم رسما از خدا خواهش کنم روز را چند ساعت طولانی تر کند، دارم آرام آرام به تمام وبلاگ هایی که لطف کردند و دعوت میکنند سر میزنم.
فقط خواهش میکنم به من وقت بدهید دوستان نازنینم!

به همه سر خواهم زد و یک یک شعرهایتان را خواهم خواند، استفاده میکنم و به قدر وسعم نظر میدهم. به خدا با شِکوِه و ابراز ناراحتی تلفنی و پیامکی بعضی از دوستان، عذاب وجدان میگیرم. دل نازک تر از آنم که اتهام غرور و خودشیفتگی را تاب بیاورم. در نهایت باز هم میگویم همه تان را دوست دارم و دونکته:

1.اگر سوال شعری دارید در کامنت های خصوصی برایم بنویسید در حد داناییم جوابگو خواهم بود.
2. اکنون روی سخنم با آن انگشت شمار دوستانی است که در پیام خصوصی از آنچه نیستم مینویسند، بزرگنمایی میکنند و با اصرار میخواهند به وبلاگشان سر بزنم:
اگر شایسته تعریف هستم پس چرا علنی نمینویسید؟ و اگر شایستگی ندارم فروتنانه خواهش میکنم از من تمجید نکنید. متاسفانه در این زمینه
 فقط پیام های عمومی را پاسخگو خواهم بود
پیام خصوصی برای سوال خصوصی و شعری است.
واما شعر
غزلی قدیمی هست که به تازگی بعضی سایت های طرفدار خواننده ای عامه پسند اون رو قلع و قمع کردند و دوبیتش رو در کارت پستال های بسیار رمانتیک و کنار پروفایلشان  بدون ذکر منبع میگذارند. به خاطر همین شعر رو به شکل کامل میگذارم با این توضیح که در کتاب "روسری باد را تکان می داد" و " شب بی شعر" در سالهای 81 و86 چاپ شده است:

 

نرو...

 

پابند کفشهای سیاه سفر نشو

یا دست کم بخاط من دیرتر برو

دارم نگاه می کنم و حرص می خورم

امشب قشنگ تر شده ای - بیشتر نشو

کاری نکن که بشکنی امـ...ا شکسته ای

حالا شکستنی ترم از شاخه های مو

موضوع را عوض بکنیم از خودت بگو -

به به مبارک است :دل خوش - لباس نو

دارند سور وسات عروسی می آورند

از کوچه های سرد به آغوش گرم تو

...

هی پا به پا نکن که بگویم سفر به خیر

مجبور نیستی که بمانی ...

ولی نرو.....

 

 

مهدی فرجی -  تهران
مهدی فرجی متولد نهم بهمن 1358 از سال 75 برای اولین بار آثارش به طور جدی در مطبوعات منتشر شدند. وی نخستین کتاب خود را در سال 79 روانه بازار نشر کرد و در همان سال در کنگره شعر و قصه جوان کشور در هرمزگان برگزیده شد. کتاب ها هزار اسم قلم خورده / نشر مرنجاب / 79 و چشم های تو باران / انتشارات مرسل / 81 روسری باد را تکان می داد / انتشارات مرسل / 82 ای تو راز روزهای انتظار / نشر صبح روشن / 82 زیر چتر تو باران می آید / انتشارات شانی / 86 شب بی شعر / نشر تکا / 86 میخانه بی خواب / انتشارات فصل پنجم / 87 منم که می گذری /فصل پنجم/91 __________ مقام اول دومین و سومین جشنواره بین المللی شعر فجر کشور (سیمرغ بلورین) در سال های 86 و 87 __________ این وبگاه، تنها وبلاگ موجود،ویژه سروده ها، گزارش و یادداشت های ادبی مهدی فرجی است. وی هیچ وبلاگ دیگری ندارد و هرگونه مورد مشابه، تنها، برنمود شباهت اسمی است. مهدی فرجی در فیسبوک: www.facebook.com/mfaraji راه ارتباط با من :farajipoem@yahoo.com
کدهای اضافی کاربر :